AdSense to serwis reklamowy Google, wyświetlający na stronach WWW kontekstowe reklamy tekstowe, bannery oraz reklamy wideo.

AdWords – system reklamowy Google pozwalający na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google i na stronach współpracujących w ramach programu Google AdSense, sprzedawane w modelu CPC, CPM i CPA.

Tyle definicji. Teraz trochę praktyki.

Konto w systemie AdWords zakłada się pod adresem http://adwords.google.pl

Konto w systemie AdSense zakłada się pod adresem http://adsense.google.pl

Tu przykład gdzie wyświetlają się reklamy google przy wyswietlaniu wyników wyszukiwania dla przykładowej frazy "cięcie laserem" (kliknij by powiekszyć)

W celu założenia konta AdWords wystarczy zalogować się do systemu przy pomocy konta Gmail lub też używając dowolnego innego adresu e-mail. W ramach jednego konta można mieć wiele kampanii, na poziomie kampanii steruje się budżetem dziennym, kierowaniem reklamy na  różne urządzenia oraz wskazówkami geograficznymi. Tworzenie każdej kampanii rozpoczyna się od wybrania odpowiednich słów kluczowych. Szukanie pomysłów na słowa kluczowe najlepiej rozpocząć od własnej strony internetowej, mogą być to oferowane produkty, usługi. Ważne jest, aby słowa kluczowe idealnie pasowały do reklamowanej strony. 

Następnie, gdy ma się już wstępne pomysły, dobrze jest skorzystać z Narzędzia Propozycji Słów Kluczowych

Reklamy w systemie AdWords składają się z nagłówka (maksymalnie 25 znaków łącznie ze spacjami), dwóch linii (35 znaków każda), wyświetlanego adresu (35 znaków) oraz docelowego adresu (1024 znaki). W reklamie można użyć tylko jednego wykrzyknika, którego nie można umieścić w nagłówku, ani w wyświetlanym adresie.

Reklama musi być bezpośrednio związana ze słowami kluczowymi oraz z reklamowaną stroną. Nie może ona wprowadzać w błąd internautę, nie wolno symulować wszelkiego rodzaju powiadomień. Zabronione jest też używanie sformowań typu „Kliknij tutaj”.

Gdy zalogujemy się do swojego konta Google Adsense, gdzie należy przejść do zakładki Instalator Adsense . Następnie wybieramy pierwszą opcję "AdSense dla treści". Potem należy zdecydować o typie reklamy: grafika lub linki . Klikamy na kontynuuj i dopieramy paletę kolorów w jakich ma się wyświetlać reklama oraz rozmiar.

Następną stronę zatytułowaną "Wybierz kanały reklamowe" pomijamy. Na kolejnej stronie wybieramy nazwę dla naszej reklamy, najłatwiej jeśli będzie to nazwa, fraza lub adres internetowy. Klikamy na przycisk "Prześlij i pobierz kod". 

Reklamy Adsense są chętnie publikowane w serwisach WWW, ich aadministratorzy łatwo moga znaleźć reklamy, które pasują do tematyki ich strony, ze względu na ich ogromną różnorodność.. A nawet jeśli ich nie znajdą, AdSense wyświetli użytkownikom reklamy odpowiadające ich zainteresowaniom.

Filmy poswięcone adsense znajdziesz TU >> Decyzję podejmiesz Sam ;)

Komentuj